Čitanje Novog zavjeta u crkvi sv. Josipa

Čitanje Svetog pisma Novog zavjeta koje je započelo u organizaciji katedralne župe, u ponedjeljak, 4. travnja završilo je u četvrtak, 7. travnja zajedničkom molitvom Večernje iz Časoslova. Katedralni župnik dr. don Stanko Lasić zahvalio je Bogu na još jednom iščitavanju dijela Biblije kao i čitačima na odazivu. Čitanja cijelog Svetog pisma od korica do korica u korizmi prošle godine održano je prvi put u katedralnoj župi, a ove godine čitao se samo Novi zavjet. U crkvi sv. Josipa u Ulici od puča svećenici, redovnici, redovnice i vjernici laici čitali su i slušali čitanja novozavjetne knjige svakog dana od 17.30 do 21. 30. Svakog dana prije početka čitanja molio se Deveti čas iz Časoslova, a nakon čitanja slijedila je Večernja i nagovor župnika. Čitači su se izmjenjivali svako pola sata, a bili su uključeni vjernici iz raznih župa.