Proslava Velike Gospe u Veloj Luci

Proslava Velike Gospe u Veloj Luci by Marin Baničević

Svetkovina Velike Gospe svečano je proslavljena i u župi sv. Josipa u Vela Luci. Središnje euharistijsko slavlje s procesijom predvodio je dr. don Pero Pranjić, dosadašnji vrhbosanski kanonik, od ove godine na službi u Dubrovačkoj biskupiji.

Na Veliku Gospu u 9 sati otvorene su sve crkve u mjestu: Gospa od zdravlja, Gospa od milosrđa, Gospa od začeća, Sveti Vicenc i Sveti Rok, a u podne su zvona sa svih crkava zvonila Anđeoski pozdrav.

Jutarnju misu 15. kolovoza u župnoj crkvi sv. Josipa predvodio je župnik don Stipo Miloš, a dnevnu fra Mate Logara.

Dan uoči "Vele Gospe", 14. kolovoza, crkva sv. Josipa bila je cijeli dan otvorena za euharistijsko klanjanje, a misu uočnicu također je predvodio fra Mate Logara.