Novi broj župnog lista "Rožat"

Novi broj obnovljenog župnog lista „Rožat“ koji je izašao uz blagdan Velike Gospe, zaštitnice župe, uz uvodnu riječ župnika i urednika fra Josipa Sopte i župnog vikara fra Drage Ljevara, donosi dvanaesti nastavak Kronike franjevačkog samostana Pohođenja Marijina Rožat od 1894. godine u kojoj čitatelji mogu pročitati zanimljivosti iz prošlosti svoje župe koje im u ovom broju evociraju 1920. godinu. Tu je i sjećanje na pokojnog subrata fra Bonu Miroševića koji je za vrijeme komunističkog režima više od osam i pol godina proveo u zloglasnim zatvorima. U novom broju nalaze se i fotografije franjevaca Provincije sv. Jeronima – Zadar koji su bile žrtve Drugog svjetskog rata, a koji se žele podići na čast oltara. O problemima s kojima se suočavaju župljani Rožata i okolice govori se u članku „HE Ombla neizvediva i neprihvatljiva,“ te se izvješćuje se o brojnim događanjima u župi i samostanu. Kako se župnik Sopta susreo sa novim papom Franjom dok još nije bio papa, tko su ovogodišnji prvopričesnici te je li Franjina utopija ostvarena ili ostvarljiva, kao i još mnoge druge zanimljivosti, može se pročitati u novom broju časopisa „Rožat“.

A.T.