VIDEO/ General Gotovina u crkvi sv. Nikole na Prijekom

General Ante Gotovina, koji na blagdan sv. Nikole i Dan dubrovačkih branitelja 6. prosinca boravi u Dubrovniku, navratio je s pratnjom u crkvu sv. Nikole na Prijekom gdje su ga dočekali generalni vikar Dubrovačke biskupije mons. dr. Petar Palić, katedralni župnik dr. don Stanko Lasić i don Slavko Grubišić koji se godinama brine za crkvu sv. Nikole. Generalni vikar je izrazio dobrodošlicu generalu Gotovini rekavši kako su i vjernici Dubrovačke biskupije molili za njega dok je bio u zatvoru posebice u danima donošenja pravomoćne presude. Župnik Lasić je u godini kada barokna dubrovačka katedrala obilježava 300. godišnjicu liturgijske uporabe darovao generalu prigodnu plaketu i sliku Gospe od Porata.

Svi okupljeni su se na kraju zajedno pomolili za sve branitelje Dubrovnika kao i za sve poginule hrvatske branitelje.

Angelina Tadić

Medij