Neokatekumenski put: Od 6.2. kateheze u Svetog Josipa u Gradu

Novi ciklus kateheza u organizaciji Neokatekumenskog puta započinje u ponedjeljak, 6. veljače u 20 sati u crkvi sv. Josipa (Ulica od puča) u Dubrovniku.

Kateheze će se održavati svakog ponedjeljka i četvrtka na istom mjestu i u isto vrijeme.

Svi zainteresirani su dobrodošli!

Neokatekumenski put započeo je 1964. godine među barakašima u Madridu u Španjolskoj, pod utjecajem Drugog vatikankog sabora (1962.-65.). Inicijatori Neokatekumenskog puta su španjolski slikar Kiko Argüello i Carmen Hernández, a kasnije im se pridružio o. Mario Pezzi. Godine 1990. Neokatekumenski put je priznao papa Ivan Pavao II. kao itinerarij katoličke formacije valjane za društvo i za današnja vremena. Statut Neokatekumenskog puta konačno je odobren u lipnju 2008. godine u Rimu.

Neokatekumenski put djeluje i na području Dubrovačke biskupije, a kateheze i susreti za nove članove održavaju se tijekom godine u određenim crkvama u biskupiji.

Više: Misije na trgovima i u Dubrovniku

Građani o Gradu (Dutv)