Kateheze Neokatekumenskog puta od ponedjeljka, 30. 10. u Gradu

U crkvi sestara Službenica Milosrđa (Anćela) na Pilama u Dubrovniku svakog ponedjeljka i četvrtka članovi Neokatekumenskog puta održavat će kateheze za mlade i odrasle.

Kateheze počinju od ponedjeljka, 30. listopada u 20 sati. Svi su dobrodošli!

*  *  *

Neokatekumenski put započeo je 1964. godine među barakašima u Madridu u Španjolskoj, pod utjecajem Drugog vatikankog sabora (1962.-65.). Inicijatori Neokatekumenskog puta su španjolski slikar Kiko Argüello i Carmen Hernández, a kasnije im se pridružio o. Mario Pezzi. Godine 1990. Neokatekumenski put je priznao papa Ivan Pavao II. kao itinerarij katoličke formacije valjane za društvo i za današnja vremena. Statut Neokatekumenskog puta konačno je odobren u lipnju 2008. godine u Rimu.

Neokatekumenski put djeluje i na području Dubrovačke biskupije, a kateheze i susreti za nove članove održavaju se tijekom godine u određenim crkvama u biskupiji.

Više: Misije na trgovima i u Dubrovniku

Građani o Gradu (Dutv)