Živi križni put na Grudi

Uprizorenje križnog puta u župi Presvetog Trojstva na Grudi održano je u petak, 11. ožujka u večernjim satima. U izvedbi je sudjelovalo 30-ak mladih ove župe zajedno sa župnikom mr. don Josipom Mazarekićem.

Postaje križnog puta kroz Grudu bile su prikazane od župne crkve do kamenog križa ispred škole. Odličnom glumom i kostimima koji su jako sličili odjeći iz Isusovog vremena,  mladi su uprizorili 14 postaja križnog puta te tako približili patnje i muku Isusa Krista okupljenim vjernicima. U pripremi kostima i prizora pomogli su brojni župljani.

Cijeli križni put korizmenim napjevima pratio je mješoviti župni zbor. Osim župljana, u organizaciji su sudjelovali djelatnici vatrogasaca i policije koji su regulirali promet.

Autor teksta: Mladi Župe Gruda

Autor fotografija: Marijana Trojan