Dan posta i molitve za Domovinu u župi sv. Mihajla na Lapadu

U četvrtak 26. travnja u župnoj crkvi sv. Mihajla na Lapadu biskup msgr. Mate Uzinić predvodio je euharistijsko slavlje povodom Dana molitve i posta za domovinu, te se ujedno susreo s animatorima Dubrovačke biskupije. U koncelebraciji su bili don Željko Kovačević, župnik župe sv. Mihajla, don Hrvoje Katušić, župni vikar i studentski kapelan, te don Marin Lučić, biskupov tajnik. U svojoj propovijedi biskup Uzinić potaknuo je okupljene vjernike na trostruku molitvenu nakanu. Prvo, za domovinu, posebno za one koji donose zakone, da ti zakoni budu zakoni života, a ne zakoni smrti, zakoni za narodnu povijest, a ne zakoni protiv naroda i nacionalne povijesti. No, naglasio je kako je od zakona važnije naše vjerničko življenje. Ako je zakon i protivan našim kršćanskim stavovima, dok se ponašamo kao kršćani zakon nema nikakav utjecaj. U drugoj molitvenoj nakani biskup se osvrnuo na misno čitanje o Etiopljaninu kojeg je Filip krstio, te riječ uputio okupljenim mladim animatorima Dubrovačke biskupije: „I danas mladi žeđaju za Bogom, ali poput Etiopljanina potreban im je netko tko bi ih poučio. To je poziv vas animatora, da budete Filipi našega doba.“ U trećoj molitvenoj nakani biskup je pozvao na molitvu za duhovna zvanja, za one koji će se profesionalno i potpuno posvetiti zadaći naviještanja Radosne vijesti. Nakon svete mise biskup Uzinić je ostao u neformalnom druženju s animatorima koji su dali svoj doprinos na nedavno održanom biskupijskom susretu mladih Dubrovačke biskupije na Kuni Pelješkoj. Zahvalio im je za uložene sposobnosti, trud i vrijeme, citirajući izreku: „Zahvalnost je rijetko cvijeće, ali kada postoji ona oplemenjuje i onoga tko je daje i onoga tko je prima.“ U znak zahvalnosti animatorima je podijelio Katekizam Katoličke Crkve za mlade.