Proslavljen blagdan Sv. Vicnce zaštitnice Blata

Blagdan Sv. Vicence, nebeske zaštitnice Blata na Korčuli, svečano je proslavljen u subotu 28. travnja 2012. Svečano euharistijsko slavlje, kojem je prethodila tradicionalna procesija kroz mjesto s moćima Sv. Vicence, predvodio je biskup Skoplja msgr. Kiro Stojanov . U koncelebraciji su bili i generalni vikar Dubrovačke biskupije msgr. Petar Palić, župnik blatske župe Svih Svetih i dekan korčulanskog dekanata don Nikola Berišić kao i nekoliko svećenika Dubrovačke biskupije. U svojoj propovijedi biskup Stojanov osvrnuo se na lik Sv. Vicence potaknuvši nazočne da žive vjeru u Krista onako kako ju je živjela sv. Vicenca, koja je iz ljubavi prema Kristu pretrpjela mučeništvo u sedamnaestoj godini života.Pjevanje na misnom slavlju predvodio je mješoviti zbor župe Svih Svetih pod ravnanjem č.s. Danijele Škoro. Također, uz mnogobrojne Blaćane i štovatelje Sv. Vicence, proslavu blagdana svojom nazočnošću uzveličali su i bogoslovi franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja zajedno sa svojim magistrom fra Domagojem Runjom. Kako se na blagdan Sv. Vicence slavi i Dan općine Blato, misnom slavlju nazočili su i predstavnici lokalne i državne vlasti na čelu sa županom Nikolom Dobroslavićem, saborskim zastupnikom Brankom Bačićem i načelnikom općine Blato Ivom Gavranićem. U sklopu poslijepodnevnog programa obilježavanja blagdana, viteško udruženje «Kumpanjija» održalo je svoj redoviti glavni nastup na Plokati.