U parku Hober u Korčuli proslavljena Gospa Lurdska

Na spomendan ukazanja Gospe u Lurdu u subotu, 11. veljače župljani župe Sv. Marka iz Korčule, predvođeni svojim župnikom don Franom Kurajom tradicionalno se pomolili Gospi u svom omiljenom šetalištu - parku „Hober".

Saslušavši poruku Svetog Oca za 25. Svjetski dan bolesnik koju je pročitao župnik Kuraja prisutni  vjernici su pobožno odgovarali zazivima u molitvi vjernika čiji tekst su sročili i napisali članovi župne molitvene zajednice.

Misno slavlje je pjevanjem popratio katedralni mješoviti zbor pod vodstvom s. Blaženke Rudić i s vjernim pukom pjevao prelijepe Marijanske pjesme.

Posebnu ugodu su činila djeca poklanjajući se Gospi poput sv. Bernardice i njihovi roditelji koji su došli moliti za svoje zdravlje i zdravlje svojih obitelji.

Đuro Čehovski