28. travnja - Proslava sv. Vincence u Blatu na Korčuli

U petak, 28. travnja, u župi Svih Svetih u Blatu proslavit će se blagdan sv. Vincence. Na sam blagdan misa će u samostanu biti u 8 sati, predvodit će umirovljeni svećenik don Stjepan Kordić. U župnoj crkvi misa će biti u 10 sati koja će ujedno biti i zlatna misa koju će predvoditi don Josip Barišić, župnik župe sv. Nikole Čilipi.

U 18 sati bit će procesija mjestom s moćima sv. Vincence nakon čega će uslijediti koncelebrirano misno slavlje ispred zvonika. Misu i procesiju će predvoditi mons. Mile Bogović, gospićko-senjski biskup u miru.

Blagdanu će prethoditi otvaranje sarkofaga sv. Vincence u četvrtak, 27. travnja, u 17.30 sati, nakon čega će bit svečana Večernja u 18 sati koju će predvoditi župnik župe Svih Svetih Blato i dekan Korčulanskog dekanata don Željko Kovačević.