Mons. Uzinić posjetio Hrvate u Clevelandu

Na poziv župnika župe sv. Pavla u Clevelandu don Mirka Hladnog dubrovački biskup mons. Mate Uzinić posjetio hrvatsku zajednicu u ovom američkom gradu radi podjele sakramenta Potvrde mladim župljanima. Biskup je u pratnji kancelara Dubrovačke biskupe don Ivice Pervana boravio od petka, 26. svibnja, do utorka, 30 svibnja. U zračnoj luci biskupa i kancelara dočekao je župnik Hladni i predsjednik pastoralnog vijeća Tonći Bunjevac.

U nedjelju, 28. svibnja, biskup je krizmao mlade u crkvi sv. Pavla koja ove godine obilježava 115. godina od izgradnje. Tijekom ostalih dana iskoristili su vrijeme kako bi posjetili razne lokalne znamenitosti, između ostalog katedralu sv. Ivana Evanđelista i slovensku crkvu sv. Vida. Također su se družili i s vjernicima iz hrvatske župe. Vjerni vodič je bio župni vikar župe sv. Pavla don Zvonko Blaško.

U Clevelandu hrvatska zajednica ima svoj Dom i Centar u kojima se okupljaju i slave razne svetkovine. Također postoji i hrvatska škola.

N.S.