Sakrament Potvrde primili mladi u župi sv. Ane i župi Velike Gospe

U nedjelju, 11. lipnja, dr. don Petar Palić, generalni tajnik Hrvatske biskupske konferencije i bivši generalni vikar Dubrovačke biskupije, krizmao je mlade u župi sv. Ane Brgat i župi Velike Gospe Postranje. Sakrament Potvrde u župi sv. Ane primilo je osmero mladića i djevojaka dok je u župi Velike Gospe sakrament Potvrde primilo njih 11. U misnom slavlju i podjeli sakramenta sudjelovalo je i don Nikole Berišić, župnik župe Velike Gospe i župni upravitelj župe sv. Ane.

Na temelju čitanja iz Svetog Pisma generalni tajnik Palić mladima je govorio o smislu sakramenta Potvrde u svjetlu darova Duha Svetoga. Također im je kazao i kako u otvorenosti Duhu Svetome trebaju otkriti svoje poslanje na ovom svijetu kako bi mogli svoj kršćanski život živjeti radosno i odgovorno.

Nakon krizme mladi su se fotografirali zajedno sa svojim župnikom i generalnim tajnikom.

N.S.

Foto: zupcica.hr / Nikša Duper / Toni Miletić