Blagdan Srca Marijina svečano proslavljen u Lovištu na Pelješcu

Blagdan Bezgrešnog Srca Marijina svečano je u subotu, 24. lipnja, proslavljen u Lovištu na Pelješcu u župi sv. Mihovila Viganj. Svečano misno slavlje na rivi, pored crkve Srca Marijina, predvodio je fra Šimun Romić, upravitelj franjevačkog samostana Uznesenja Marijina u Orebiću, a koncelebrirali su don Marko Stanić, dekan Pelješkog dekanata i župnik župe Pomoćnice kršćana Orebić, i don Josip Lebo, župnik župe sv. Mihovila Viganj.

U propovijedi je upravitelj Romić govorio o važnosti srca, odnosno o tome kako u srcu trebamo biti čestiti i čisti da bi mogli u potpunosti živjeti kršćanskim životom. Dodao je i kako nam u tome treba biti uzor Srce Marijino.

Nakon misnog slavlja u Lovištu je svečano otvorena mjesna turistička knjižnica koju je blagoslovio fra Šimun Romić.

N.S.

Foto: Boris Poluta