Žuljana: Proslava Gospe od sedam žalosti i krštenje djeteta

U župi Žuljana na Pelješcu, na Glavici dominira lijepa crkva Gospe od sedam žalosti u kojoj  se slavi misa svake godine u nedjelju nakon 15. rujna. Od davne prošlosti pa sve do danas ovaj dan i ovo mjesto sa čudotvornom slikom Gospe od sedam žalosti privlači i mnoge vjernike iz drugih župa pa i turiste. Ove godine bilo je više od 250 sudionika.

Središnje misno slavlje predvodio je don Mile Miljko, umirovljeni svećenik. U nadahnutoj propovijedi povezao je ljubav prema domovini, Crkvi i rodnom mjestu. A ta ljubav najviše se pokazuje po rođenju djece. Tako je ovom prigodom don Mato Puljić, upravitelj župe, krstio druge dijete  obitelji Kušić, malog Ivana uz kumovanje Marka Čakelića i Mije Raše i uz asisteniciju starijeg brata malog Jakova. Crkveni zbor zanosno je popratio sve obrede.

Župa sv. Martina Žuljana