Maturanti Biskupijske klasične gimnazije posjetili arhiv Dubrovačke biskupije

Učenici četvrtog razreda Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića s pravom javnosti u pratnji razrednice prof. Marije Marušić Čizmić posjetili su u petak, 22. rujna, arhiv Dubrovačke biskupije. S dijelom povijesnog blaga koje se čuva u arhivu upoznao ih je djelatnik arhiva dr. sc. Antun Koncul.

Maturanti su između ostalog mogli vidjeti matičnu knjigu krštenih katedralne župe s upisom krštenja Ruđera Boškovića, breve pape Klementa IX iz 1668. godine kojom se dozvoljava prodaja crkvenog srebra i zlata za obnovu u potresu srušenih crkava i samostana, papinsku bulu o imenovanju Mata Vodopića biskupom (prošle godine proslavljena 200. obljetnica rođenja biskupa Vodopića), matrikulu bratovštine mesara iz 14 st. te časopise „Nada“ i „Zetski glasnik“.

Riječ je o tradicionalnom posjetu učenika Biskupijske klasične gimnazije koji se na ovaj način mogu bolje upoznati s povijesnom građom.

Nikša Sentić