Učenici OŠ iz Gruža darovali namirnice biskupijskom Caritasu uz Dane kruha i plodova zemlje

Dani kruha i plodova zemlje obilježeni su u petak, 20. listopada u Osnovnoj školi Ivana Gundulića u Dubrovniku gdje su učenici i nastavnici škole ove godine umjesto prezentiranja brojnih ispečenih kruhova i peciva organizirali humanitarnu akciju u kojoj su donijeli po jednu živežnu namirnicu, a sve što su prikupili odlučili su darovati Caritasu Dubrovačke biskupije za potrebe siromašnih cijele županije. „Željeli smo dati potporu onima kojima nije lako, pokazati im da nisu sami“, kazali su predstavnici učenika.

U holu škole uređen je i prigodan stol s nekoliko kruhova i peciva koje su mijesili učenici prvih razreda te s voćem, plodovima zemlje u ovom vrijemenu. Kruh i plodove zemlje blagoslovio je župni vikar župe sv. Križa na čijem području se nalazi škola dominikanac p. Pero Ćavar.

Nakon priredbe pakete s prikupljenim namirnicama ravnateljica škole Vedrana Elez s učenicima je predala zamjenici ravnateljice Caritasa Mariji Đurović i djelatniku Peru Srijemse.

Caritas Dubrovačke biskupije/ A.T.