Novi ministranti u župi Svetog Križa u Gružu

Na posljednju nedjelju u liturgijskoj godini na svetkovinu Krista Kralja, 26. studenoga u župi Svetog Križa-Gruž u Dubrovniku četiri nova ministranata uvedena su u službu poslužitelja oltara. To su: Borna Brčić, Ivan Obrovac, Dominik Vukoja i Daniel Žerovnik.

Nakon propovijedi, primanje novih kandidata u zbor ministranata župe Svetog Križa zatražio je Nikola Hrtica, dekan ministranata. Nakon što su obećali da će svojim ponašanjem, pobožnošću i revnim služenjem biti drugima primjer te služiti oltaru Gospodnjem, župnik fr. Mihael Mario Tolj blagoslovio je njihova ministrantska odijela. Dok je dječji zbor pjevao pjesmu „Krist na žalu“, stariji ministranti pomogli su novima da odjenu svoje ministrantsko ruho. Potom su zauzeli svoja mjesta u svetištu i prvi put na misi ministrirali. Nakon mise uslijedilo je zajedničko fotografiranje.

Župa Svetog Križa-Gruž