Sv. Luca u župi sv. Marka u Korčuli

Vjernici župe sv. Marka u Korčuli okupili su se na blagdan sv. Lucije, 13. prosinca u crkvi Svih svetih na večernjoj misi kako bi se u svojim molitvama i zahvalama obratili toj svetici i mučenici.

Župnik don Frano Kuraja predvodio je misu i u propovijedi podsjetio okupljene vjernike na  život svetice i njen dar kojim nam se daruje, a to su svjetlost i oči. Kazao je i kako smo danas na njen blagdan na polovici adventa te da nam ona ne poklanja samo dobar vid kojim ćemo svijet percipirati, već i duhovne oči kojima ćemo oplemeniti svoje živote i tako u njih unijeti svjetlo Božje riječi i ljubavi.

Misu su strpljivo pratila i djeca. Nakon mise posjetila ih je sv. Luce koja je djeci darovala poklone i razveselila ih.

Nena Seretinek