Danas se održavaju izbori za župna pastoralna vijeća u župama Dubrovačke biskupije

Izbori za članove župnih pastoralnih vijeća održavaju se, prema dekretu dubrovačkog biskupa mons. Mate Uzinića, danas na treću nedjelju došašća, 17. prosinca u župama Dubrovačke biskupije u skladu s Pravilnikom ŽPV-a Dubrovačke biskupije.

Župno pastoralno vijeće je tijelo koje savjetuje i pomaže župnika u svim važnijim vjerskim i pastoralnim pitanjima župe. Potiče i omogućuje suodgovornost u sudjelovanju svih vjernika u pastoralnom radu u župi. Osobito je važna uloga ŽPV-a u pomaganju župniku oko donošenja važnih odluka za vjerski život župne zajednice.

Na čelu ŽPV-a je župnik, a u Vijeću su vjernici koji pomažu u organizaciji života župne zajednice. Članovi ŽPV-a predstavljaju sve vjernike i bitno sudjeluju u definiranju vjerskog života župe. Mandat članova vijeća traje 3 godine i ne prekida se promjenom župnika.

U nekim župnim zajednicama zbog njihovih specifičnosti izbori će se održati naknadno.

U fotogaleriji možete vidjeti kako je bilo na izborima nakon misa u župi Svetog Križa u Gružu.

A.T.