Radosno u župi sv. Marka u Korčuli: izbori, kićenje bora ispred crkve, pjesma, kolači

Župna svečana misa na treću nedjelju došašća 17. prosinca u katedrali sv. Marka u Korčuli započela je paljenjem treće adventske svijeće. Misno slavlje predvodio je župnik  don Frano Kuraja  pred brojnim vjernicima a liturgijsko slavlje je pjesmom popratio Mješoviti  katedralni zbor s voditeljicom s. Blaženkom Rudić.

Poslije mise, svim prisutnima, koji imaju sakrament Potvrde, podijeljene su liste sa imenima predloženih kandidata za Župno pastoralno vijeće jer su taj dan bili izbori u cijeloj biskupiji.

Nakon glasovanja, uz prigodno pjevanje, pristupilo se već tradicionalnom kićenju bora na trgu ispred katedrale kojega je poklonio Grad Korčula. Kuglice na bor stavljali su i djeca pod budnim okom roditelja i odrasli među kojima i sam župnik.

Vrijedne župljanke su sudionike počastile domaćim slasticama pa je treća nedjelja došašća koja se zove još i „Radujte se“ bila ispunjena brojnim radosnim i milosnim događanjima u župi sv. Marka na Korčuli.

Župa sv. Marka Korčula/Đ. Č. i Andrija Fabris