Vjernici proslavili svetkovinu rođenja Kristova diljem biskupije

U župama Dubrovačke biskupije u prvim satima Božića, 25. prosinca, brojni vjernici su na misama polnoćkama dočekali svetkovinu rođenja Isusa Krista. Uz božićne pjesmu i tradicionalne običaje proslavi Božića pridonijele su i brojne jaslice od kojih su u nekim župama bile i žive. Osim polnoćke vjernici su pohodili i dnevne mise na Božić.

Kako je proslava svetkovine Isusova rođenja protekla u župi Svih svetih Blato, sv. Marka Korčula, Pomoćnice Kršćana Orebić, Gospe od Sniga Pupnat, sv. Martina Žrnovo i Velike Gospe Rožat možete pogledati u galeriji niže.

N.S.

Fotografije: Boris Poluta / Antun Borovina / župa Velike Gospe Rožat / župa Svih svetih Blato / župa Gospe od Sniga Pupnat / župa sv. Martina Žrnovo