Prikazan film "Sveti Leopold u Dubrovniku"

Ususret blagdanu sv. Leopolda Bogdana Mandića u kinu Visia u Dubrovniku u četvrtak, 10. svibnja prikazan je polusatni dokumentarni film „Sveti Leopold u Dubrovniku“ autora Boža Vodopije.

Film u produkciji Hrvatske televizije prikazuje boravak relikvija neraspadnutog tijela sv. Leopolda Bogdana Mandića u Dubrovniku 16. i 17. rujna 2017. godine te daje pregled života ovog hrvatskog sveca.

Na promociji je nastupio zbor Libertas pod vodstvom Viktora Lenerta otpjevavši pjesme sv. Leopoldu u čast. Moderatorica program bila je Nike Nagy.

Na blagdan sv. Leopolda Dubrovačko-neretvanska županija slavi svoj dan te je od 1995. godine sv. Leopolda izabrala za svog zaštitnika.

Na promociji su bili i predstavnici županije te gvardijan kapucinskog samostana u Dubrovniku fra Stanko Dodig i provincijal Hrvatske kapucinske provincije fra Jure Šarčević kao i dubrovački biskup mons. Mate Uzinić.

Angelina Tadić