Klapa "Amfora" nastupila u Rimu uoči pohoda biskupa HBK "Ad limina apostolorum"

Ženska klapa “Amfora” iz Dubrovnika nastupila je u nedjelju, 11. studenog u hrvatskoj crkvi sv. Jeronima u Rimu uoči pohoda biskupa Hrvatske biskupske konferencije “Ad limina apostolorum”, a u prigodi svetkovine sv. Nikole Tavelića i Dana hrvatskih rimskih studenata.

U crkvi sv. Jeronima svi biskupi HBK-a okupili su se na euharistijskom slavlju koje je predvodio riječki nadbiskup i metropolit Ivan Devčić, a propovijedao je šibenski biskup Tomislav Rogić.

Nastup dubrovačke ženske klape „Amfora“, koja nastupa na brojnim crkvenih događanjima u Dubrovniku, uključen je u kulturno-znanstveni program koji će se u Rimu odvijati tijekom pohoda biskupa, a kojeg organizira Hrvatsko veleposlanstvo pri Svetoj Stolici. Papinski zavod sv. Jeronima, Hrvatska matica iseljenika Dubrovnik i Hrvatsko-talijanska udruga Rim organizirali su nastup klape „Amfora“.

A.T.

Fotografije: Ika.hkm.hr