Proslava Tijelova u Mokošici s procesijom kroz mjesto

Svetkovina Tijelova svečano je proslavljena 20. lipnja u župi Presvetog Spasitelja u Mokošici. Već u srijedu nakon večernje mise izložen je Presveti Oltarski Sakrament za 24 sata klanjanja i molitve. Župnik don Ivica Pervan je potaknuo mlade bračne parove, mladiće i djevojke i sve druge vjernike da izdvoje barem jednu uru za molitvu pred Presvetim, na što su oni i odgovorili.

Sav vremena prije svečane večernje mise na Tijelovo održana je zajednička ura klanjanje za cijelu župu. Svečanu misu u župnoj crkvi predslavio je župnik Pervan uz koncelebraciju don Josipa Mudrog.

Nakon mise mnoštvo vjernika uputilo se u svečanu Tijelovsku procesiju ulicama Mokošice. Župnik Pervan nosio je Presveti Oltarski Sakrament pod baldahinom, a u pratnji su uz don Josipa Mudroga išli župni zbor, ovogodišnji apostoli, barjaktari te brojni vjernici. Ovogodišnji prvopričesnici odjeveni u bijele haljine nosili su i prosipali put procesije laticama cvijeća.

Procesija je krenula iz župne crkve, prošla kroz Maslinatu, na Jadransku magistralu pa Uz Kitoš natrag u župnu crkvu Presvetog Spasitelja. Nakon procesije vjernici su se vratili u crkvu na završni blagoslov.

Župa Presvetog Spasitelja, Mokošica

aIMG 3318