Korčula: Obilježena godišnjica posvete nove crkve sv. Ante

Na blagdan sv. Marije Magdalene 22. srpnja župljani župe sv. Marka u Korčula obilježili su prvu godišnjicu posvete crkve sv. Ante u Korčuli. Misno slavlje predvodio je župnik  don Frano Kuraja a misu su uveličali župni pjevači pod ravnanjem gospodina Josipa Degl`Ivegllia. Na misnom slavlju blagoslovljeni su crkveni vitraji i novi barjak crkve sv. Ante.

Kroz ovu godinu novoizgrađena crkva postala je mjesto okupljana župljana u ovoj četvrti grada Korčule, mjesto misnog slavlja i molitve te tako postala živa Crkva, zajednica vjernika.

Vitraji i barjak crkve poklon su vjernika novoizgrađenoj crkvi sv. Ante koja je u godinu dana našla mjesto u srcima vjernika ovog dijela župe sv. Marka i okolnih mjesta na otoku.

Nena Seretinek

aIMG 1774