Pupnat: Bratovština "Gospe od Ruzarija" proslavila svoju zaštitnicu

Na prvu nedjelju u listopadu, 6. listopada, vjernici župe Gospe od Sniga u Pupnatu proslavili su svečano zaštitnicu mjesne bratovštine "Gospu od Ruzarija" . Misno slavlje predvodio je župnik don Miroslav Karatović, a prije mise vjernici su sudjelovali u procesiji s ružama okićenim Gospinim kipom i barjacima župe i bratovština.

Bratovština „Gospe od Ruzarija“ u Punati ima 62 bratima, što čini 27% od ukupno 230 župljana i župljanki. Članovi bratovština mogu biti samo muškarci nakon primanja sakramenta potvrde. Bratovština je osnovana 1712. godine i nikada nije prekidala sa radom, već je uvijek, kao što to radi i sada, radila na očuvanju ove župe i njezinih crkvenih običaja.

Nakon mise održana je godišnja skupština bratovštine i zajednički ručak bratima.

Izvor: Župa Gospe od Sniga Pupnat

Gospa od Ruzarija Pupnat 01