Pridvorje: Na Misijsku nedjelju djeca izvela igrokaz

Na Misijsku nedjelju 20. listopada u župi sv. Srđa i Baha u Pridvorju djeca ove župne zajednice prikazala su okupljenim vjernicima igrokaz o pozivu misionara kroz like Majke Terezije kako bi im što više približila misijsko poslanje Crkve. Za ovu nedjelju crkvu su prigodno ukrasili simbolima misijskih krajeva i fotografijama koje prikazuju život u misijama.

Župnik don Stipe Miloš pročitao je vjernicima poruku pape Franje za Izvanredni misijski mjesec „Kršteni i poslani: Kristova Crkva u misiji u svijetu“ te s njima podijelio svoje iskustvo iz misija. Župnik Miloš je, naime, u misijama u Zambiji proveo sedam godina.

Euharistijsko slavlje uveličano je i krštenjem jednog djeteta, malog Ilije Arbanasina, te je tako ova vjernička zajednica na Misijsku nedjelju dobila novog člana.

Liturgijsko pjevanje predvodio je zbor djece i mladih pod vodstvom vjeroučiteljice Katarine Radonić.

A.T.

Pridvorje misijska 01