Blagoslov mladih vina u Blatu te predstavljanje obnovljenih relikvijara

Župa Svih svetih u Blatu na 33. nedjelju kroz godinu 17. studenog pod svim misama prikupljala je milostinju za siromašne kao i u ostalim župama i kapelama na području Dubrovačke biskupije, kada Katolička Crkva slavi 3. Svjetski dan siromašnih.

Vjernici župe Svih svetih u Blatu pod župnom misom proslavili su i blagdan sv. Martina. Iako prema običaju proslava treba biti ispred kapelice posvećene ovom svecu, zbog izrazito nepovoljnih i nestabilnih vremenskih prilika misa je u dogovoru s vinarima prebačena u župnu crkvu.

Svečano misno slavlje prevodio je don Željko Kovačević, dekan Korčulanskog dekanata i župnik župe Svih svetih Blato. Na misi je pjevao mješoviti župni zbor, dok su misna čitanja između ostalog čitali predstavnik krizmanika kao i predstavnik roditelja krizmanika. Bratimi su na misi prisustvovali u civilu.

Prije završnog blagoslova, tradicionalno su blagoslovljena mlada vina te upriličen prigodni domjenak u također dobro zaštićeno dijelu ispred obližnje konobe-restorana.

Također pod svim misama u sklopu župnih obavijesti župnik je okupljenim vjernicima pokazao kako izgledaju obnovljeni relikvijari, koji se redovito nose u procesiji na blagdana sv. Vincence koje je tokom proteklih tjedana dao na restauraciju zbog dotrajalosti drva, koju su sufinancirali župljani svojim novčanim doprinosima.

Medijska grupa župe Blato

martinje 01