Dekanatski sastanak u Rožatu

Dekanatski sastanak dekanata Dubrovnik 2 održan je u srijedu, 20. studenog u župi Velike Gospe u Rožatu pod predsjedanjem dekana don Ivice Pervana. Na sastanku su sudjelovali župnici i župni kapelani iz župa koje čine ovaj dekanat, odnosno župa s područja Rijeke dubrovačke, Župe dubrovačke i Dubrovačkog primorja.

Nakon duhovnog dijela u župnoj crkvi kojeg su predvodili franjevci koji vode ovu župu susret je nastavljen u dvorani gdje se razgovaralo o proteklim crkvenim događanjima u biskupiji i na području dekanata.

Župnik fra Josip Sopta sudionike je upoznao detaljnije s drugim poglavljem pisma pape Franje „Gaudete et exultate“. Svećenici su također detaljnije upoznati i s ustanovljenjem Nedjelje Božje riječi za cijelu Katolički Crkvu koja će se slaviti u siječnju.

A.T.

Fra Drago Ljevar