Mise zornice na području Dubrovačke biskupije

S početkom adventa u mnogim crkvama i župama na području Dubrovačke biskupije slavit će se mise zornice. Evo rasporeda:

DUBROVNIK

U crkvi sv. Ignacija u Dubrovniku mise zornice bit će svakog radnog dana u 6.00 sati.

Oci isusovci predvodit će također mise zornice u 6.00 sati svakog radnog dana u kapelici sestara Službenica Milosrđa na Pilama.

U župi sv. Mihajla na Lapadu mise zornice će biti svakog radnoga dana kao i nedjeljom u 6.00 sati.

U crkvi Svetog Križa u Gružu mise zornice će se slaviti svakog utorka i četvrtka u 6.00 sati, ostalim radnim danima u 7.00 sati.

U crkvi sv. Petra na Boninovu zornice će se slaviti svakog radnog dana u 6.00 sati.

Mise zornice slavit će se i u Biskupijskoj klasičnoj gimnaziji Ruđera Boškovića svakim nastavnim danom u tjednu, od 2. do 20. prosinca, u sjemenišnoj kapelici u 7.00 sati.

U Biskupijskom svetištu Gospe od Milosrđa u Gospinom polju mise zornice slave se svakog radnog dana s početkom u 6 sati.

RIJEKA DUBROVAČKA

U župi Svete Obitelji u Novoj Mokošici mise zornice bit će svakog dana osim nedjelje u 6.00 sati.

U župi Velike Gospe u Rožatu mise zornice bit će svakog radnog dana u 6.00 sati.

U župi Presvetoga Spasitelja u Mokošici zornice će biti svakog jutra osim nedjelje u 6.00 sati.

ŽUPA DUBROVAČKA

U župnoj crkvi u Mandaljeni mise zornice bit će svakog radnog dana u 6.00 sati.

U župi sv. Ilara u Mlinima zornice će biti svakog dana osim nedjelje u 6.00 sati.

U župama Velike Gospe u Postranju i sv. Ane na Brgatu zornice će se slaviti radnim danom u 6 sati ujutro. Prvog tjedna došašća i četiri dana u trećem tjednu zornice će biti u Postranju, a drugog tjedna te dva dana u trećem i dva dana u četvrtom tjednu bit će na Brgatu.

DUBROVAČKO PRIMORJE

U župama u Zatonu i Orašcu mise zornice slave se u 6.30 sati po sljedećem rasporedu: u prvom tjednu došašća (od 2. do 7. 12.) u crkvi Male Gospe u Zatonu Malom (pored Babilona); u drugom tjednu došašća (od 9. do 14. 12.) u crkvi sv. Stjepana u Zatonu Velikom, a u trećem (od 16. do 21. 12.) i četvrtom tjednu (23. i 24. 12.) došašća u crkvi Gospe od Orašca.

PELJEŠAC

U župi Pomoćnice kršćana u Orebiću mise zornice kroz prva tri tjedna došašća slavit će se utorkom (u dan kada pada Badnjak), a od četvrte nedjelje došašća, uključujući i sam Badnjak, misa zornica bit će svakog dana. Uvijek u 6.00 sati.

U župi sv. Ivana Krstitelja u Ponikvama misa zornica bit će svakoga dana osim nedjelje u 7.25 sati kako bi djeca koja dolaze stigla na vrijeme na nastavu.

U župi sv. Vlaha u Janjini mise zornice slavit će se svakim radnim danom u 6.30 sati.

U župi sv. Marije Magdalene u Putnikoviću zornice se slave svakog radnog dana u 6.00 sati.

Mise zornice u župi sv. Mihovila u Vignju bit će svaki dan u 6.30, u crkvama u Vignju ili u Lovištu ovisno o tome gdje je toga dana misa.

KONAVLE

U crkvi sv. Nikole u Cavtatu mise zornice slavit će se svakog radnog dana u 6.00 sati.

U župi sv. Nikole u Čilipima mise zornice bit će svakog dana osim nedjelje u 6.00 sati.

U župi Presvetog Trojstva na Grudi mise zornice se slavlje svakog radnog dana u 6.00 sati.

LASTOVO

U crkvi sv. Josipa, koja se nalazi uz crkvu sv. Kuzme i Damjana, na otoku Lastovu mise zornice slavit će se svakog radnog dana u 7.00 sati, osim srijedom kad će biti u crkvi sv. Petra, Ubli.

KORČULA

U župi sv. Martina u Žrnovu zornice će se slaviti ponedjeljkom i utorkom u 6.00 sati.

U župi sv. Nikole u Račišću zornice će biti srijedom i četvrtom u 6.00 sati.

U župi Gospe od Sniga u Pupnatu zornice će biti petkom i subotom u 06.00 sati.

brass-advent-wreath