Korčula: Upaljena prva adventska svijeća na trgu na obali

Prva adventska svijeća, kojom budimo vjeru i nadu u našim srcima, nakon što je upaljena u crkvi sv. Marka pod župnom misom na prvu nedjelju došašća 1. prosinca, upaljena je i na središnjem Trgu pomirenja iza nedjeljne večernje mise. Nakon molitve koju je predvodio župnik don Frano Kuraja prvu svijeću upalio je gradonačelnik Andrija Fabris. Paljenje prve svijeće svojim pjevanjem pratio je Zbor mladih župe Sv. Marka iz Korčule. Okupljene Korčulane ovom prigodom prigodno je počastila Turistička zajednica grada Korčule.

Advent ili došašće, pokucalo nam evo na vrata, a kroz to vrijeme kroz 4 nedjelje iščekujemo dolazak Sina Božjeg među nas ljude pripremajući se za svečanosti Božića i to tako da se pripremamo za susret sa Isusom Kristom na svršetku vremena. Svaka adventska svijeća ima svoje značenje u tom adventskom hodu i pripravlja našu dušu da sjajnije i radosnije dočeka Božić.

Nena Seretinek

wIMG 5320