Izlet obitelji u Šuicu: Za zdravlje duše i tijela ali i osnaživanje obiteljskog zajedništva

Petnaestak obitelji iz Dubrovačke biskupije se u subotu, 8. veljače uputilo na izlet u Šuicu, nedaleko od Tomislavgrada. Sudjelovalo je i pet obitelji iz Vijeća za život i obitelj, neki po prvi put ali i nekoliko  obitelji kojima su ovakvi vikendi s duhovnim i rekreativnim sadržajem već omiljena tradicija.

Nakon četverosatne vožnje s puno druženja i molitve autobus je u prijepodnevnim satima stigao do hotela Kripton gdje su se sudionici izleta smjestili po sobama i obukli zimsku opremu te se uputili prema glavnoj atrakciji: skijanju na planini Čajuša.

Brojna djeca (ali i odrasli) imali su po prvi put priliku stati na skije, dok su oni iskusniji znalački uživali na skijaškim stazama.

Voditelj i organizator puta, rodom iz Šuice, vjeroučitelj Krešimir Marković je nekoliko mališana naučio skijati pa su željno iščekivali sljedeći dan i sljedeću priliku za uvježbati novu vještinu.

Po povratku u hotel slijedila je večera, molitva krunice, a u prijateljskoj atmosferi se i zapjevalo.

U nedjelju, 9. veljače poslije doručka dubrovačke obitelji su prošetale do župne crkve sv. Ante Padovanskog gdje su sudjelovali na misi. Šetnja natrag do hotela bila je užitak - cijeli vikend bilo je prekrasno sunčano vrijeme.

Uslijedilo je još jedno poslijepodne na snijegu, povratak na ranu večeru te vožnja natrag u Dubrovnik.

„Svaka obitelj je stvorila prekrasne uspomene na obiteljski izlet te smo se obogatili i u zajedništvu s drugim obiteljima, a nadamo se da će biti ponovno prilike za ovakve susrete“, dojmovi su sudionika izleta na snijeg u Šuicu.

Ivana Marić

Vijeće za život i obitelj Dubrovačke biskupije

Suica 2020 01

Suica 2020 02