Cvjetnica s druge strane ekrana - u kućnim Crkvama (3)

Cvjetna ili Palmana nedjelja, Nedjelja Muke Gospodnje, proslavljena je ove 2020. godine na poseban način u obiteljima jer se zbog pandemije Covid-19 nije moglo ići na misna slavlja u crkve niti odnijeti maslinove grančice, pome i cvijeće na blagoslov.

Vjernicima je pružena mogućnost da uz pomoć obrednika sami blagoslove grančice ili da prate prijenos misnog slavlja iz dubrovačke katedrale u 10 sati te, slijedeći upute biskupa mons. Mate Uzinića, blagoslove grančice. Puno obitelji se odlučilo za ovu drugu varijantu, te su iz svojih domova sudjelovali na misi Nedjelje Muke Gospodnje prateći i pjevanje Muke po Mateju i tako se duhovno pripremajući za Veliki tjedan.

* * *

Pristigle su nam fotografije s raznih strana. Jedni su doma pratili misu drugi su na poslu ugrabili koji trenutak za to. Dobili smo fotografije i iz drugih biskupija, pa čak i iz zemalja Europske unije. Svi svjedoče isto, a to je da im je draga ovakva molitvena povezanost kršćanske zajednice u ovom vremenu.

Hvala svima na svemu što šaljete i dijelite. Šaljite i dalje, a mi ćemo objaviti. Želimo kroz ovo vrijeme na razne načine biti potpora jedni drugima i dijeliti radost povezanosti u vjeri u Krista.

Angelina Tadić

Kucne crkve 14