Veliki broj vjernika na misi na Lokrumu: U ovoj prekrasnoj prirodi možemo prepoznati Boga koji je sve to stvorio za nas

Prva misa na otoku Lokrumu ove godine slavljena je u nedjelju, 7. lipnja ispred crkve Navještenja Blažene Djevice Marije. U prekrasnoj prirodi   otoka Lokruma misu je predvodio katedralni župnik i župni upravitelj župe sv. Andrije don Marin Lučić zajedno s paterom Vinkom Maslaćem i trajnim đakonom don Tomislavom Sikavicom.

Misnom slavlju svetkovine Presvetog Trojstva nazočio je veliki broj vjernika što je potvrdio i predvoditelj slavlja kazavši „nikad vas nije došlo ovoliko.“

U prigodnoj propovijedi župnik Lučić rekao je da Bog tako ljubi svijet i želi se nama približiti te nas nije došao osuditi već spasiti. Adam i Eva su nakon grijeha bježali od Boga jer su ga se bojali, no Bog se njima približio. Tako se Bog i nama želi približiti, kazao je propovjednik.

Nadalje je u svojoj propovijedi istaknuo je da je u prirodi sve trojstveno, poglavito u našem životu. Primjer je obitelj koja je slika Trojstva gdje iz ljubavi dvoje ljudi nastaje nova osoba, novi život. Čim kršćani prime Duha Svetoga oni ulaze u odnos Presvetog Trojstva, a sveta misa vrhunac je toga jer je prikazujemo Ocu po Isusu Kristu. Bog je nama tako blizu pa u ovoj prekasnoj prirodi na Lokrumu možemo prepoznat Boga koji je sve to stvorio za nas, zaključio je župnik.

Mise na Lokrumu inače započnu u svibnju na blagdan Pohođenja Blažene Djevice Marije, ali ove godine zbog pandemije Covida -19 to nije bilo moguće. Brod za Lokrum pola sata prije mise bio je besplatan za one koji su željeli sudjelovati na misi a to je, kao i svake godine, omogućio Rezervat Lokrum.

Mario Mioč Vuletić

0706 Prva Lokrum 00