U novoj crkvi sv. Antuna u Korčuli generalni vikar blagoslovio novu ispovjedaonicu

U župi sv. Marka u Korčuli u subotu, 13. lipnja, proslavljen je blagdan sv. Antuna, a svečanu večernju misu u novoj crkvi sv. Antuna predvodio je generalni vikar Dubrovačke biskupije don Hrvoje Katušić uz asistenciju župnika don Frana Kuraje, župnika župe sv. Roka iz Lumbarde don Vlada Markića te p. Marka Bobaša.

Brojne okupljene vjernike predvoditelj Katušić je uveo u misno slavlje blagoslovom djece, a pod misnim slavljem je blagoslovio i novu ispovjedaonicu.

U propovijedi je, razmatrajući život sv. Ante, naglasio koliko je ovaj svetac blizak ljudima i vjernicima te ga doživljavaju kao svog sveca, sveca svakodnevnice i time svetac pokazuje da je Bog s ljudima u svakodnevnim malim stvarima, govori nam o Božjoj blizini, o Božjoj vezi s ljudima, o njegovoj brizi, o njegovoj dobroti.

Misno slavlje svojim pjevanjem su uveličali pjevači župe i to zbora mladih i pjevači crkve sv. Antuna.

Na kraju misnog slavlja i vjernici su častili kip sv. Ante i nosili ga u procesiji oko crkve.

Blagdan sv. Antuna proslavljen je u dvorištu uz pjesmu i druženjem vjernika uz čašćenje i nastupom klape HGD Sv. Cecilija.

Na blagdan se također slavila jutarnja misa na Glavici sv. Antona te popodnevna u crkvi sv. Marka.

Nena Seretinek

Fotografije: Foto studio Violeta Krasniqi Korčula