Potvrđen novi provincijal dominikanaca fr. Slavko Slišković, u upravi HDP i dvojica dominikanaca iz Dubrovnika

U utorak, 23. lipnja, fr. Gerard Francisco III. Timoner, 88. učitelj Red propovjednika, potvrdio je fr. Slavka Sliškovića za novog provincijala Hrvatske dominikanske provincije Navještenja Blažene Djevice Marije, koji je izabran demokratskim putem u drugom mandatu i za sljedeće četverogodište.

Provincijska skupština, koja je započela svoj rad u Bolu na Braču, skup je izabranih predstavnika dominikanskih samostana iz Provincije i dok traje vrhovno je tijelo hrvatskih dominikanaca.

Novu upravu, uz Provincijala, sačinjavaju novoizabrani definitori Anto Bobaš, Tomislav Kraljević, Kristijan Dragan Raič, Zvonko Džankić, Mihael Mario Tolj i Ivan Marija Tomić.

Slavko Slišković rođen je 16. siječnja 1975. godine. Prve zavjete u Redu propovjednika položio je 16. rujna 1995. godine, a za svećenika Hrvatske dominikanske provincije zaređen je 16. srpnja 2000. godine.

Teologiju je magistrirao na Sveučilištu u Fribourgu (Švicarska) 2000. godine, a povijest doktorirao na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2005. Od 2000. godine predaje crkvenu povijest na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Pročelnik je Katedre crkvene povijesti KBF-a Sveučilišta u Zagrebu. Obnašao je službu priora samostana Kraljice sv. Krunice u Zagrebu. Godine 2016. izabran je za provincijala za razdoblje od 2016. do 2020., a od 2017., dopredsjednik je Hrvatske redovničke konferencije.

S ovim izborom fr. Slavko Slišković započinje svoj drugi mandat za razdoblje od 2020. do 2024., izvješćuje službena stranica dominikanci.hr.