Slavlje Prve pričesti u župi sv. Mihovila u Vignju

Slavlje Prve pričesti odvijalo se tijekom dvije nedjelje u župi sv. Mihovila u Vignju na poluotoku Pelješcu.

U nedjelju 13. rujna slavlje Prve pričesti bilo je u Lovištu u crkvi Srca Marijina na misnom slavlju koje je predvodio župnik don Josip Mudri. Priprava za slavlje započela je sakramentom Pomirenja u subotu, gdje su se roditelji i prvopričesnici pripremili za njihov veliki dan. Misno slavlje je održano na otvorenom, nedaleko crkvice, a petero prvopričesnika su zajedno sa župnikom od crkvice do prostora slavlja mise došli u svečanoj procesiji. Roditelji pričesnika čitanjem misnih čitanja ovaj dan su učinili posebnim za svoju djecu. Župnik je u homiliji pozvao i pričesnike i roditelje, ali i sve vjernike, da potaknuti riječima nedjeljnog Evanđelja, u ovo vrijeme krenu u ime Ljubavi.

U nedjelju 30. kolovoza slavlje Prve pričesti bilo je u crkvi Gospe od Ruzarija u Vignju. Neposredna priprava slavlja sakramenta započela je već u subotu sakramentom Pomirenja gdje su dvojica prvopričesnika po prvi puta pristupili Svetoj ispovijedi zajedno sa svojim roditeljima i rodbinom. Samo slavlje Prve pričesti je započelo svečanom procesijom u kojoj su uz župnika u bijelim haljinicama prvopričesnici svečano ušli u crkvu. Misno slavlje je uzveličao župni zbor, a i roditelji prvopričesnika pomogli su tako što su na misi čitali čitanja.

Župa sv. Mihovila Viganj

Foto: Boris Poluta