Misijska nedjelja u župi Svih svetih u Blatu

Na misijsku nedjelju, dan molitve i promicanja misijskoga poslanja, 18. listopada djeca iz dječje radionice Biseri Očeva milosrđa izvela su na kraju euharistijskih slavlja u 9 i 18 sati u župi Svih svetih u Blatu kratak igrokaz. Prispodobili su djecu sa svih kontinenata i ispričali njihova iskustva u susretu s misionarima, posebice ističući kako su im oni pomogli.

Organizirana je i prodajna izložba. Pripreme za tu izložbu ove godine su tekle pomalo drukčije nego prijašnjih godina kad su se svi okupljali u velikoj skupini. Budući da ima četrdesetero djece u skupini Bisera Očeva milosrđa, u dobi od prvoga do petoga razreda, sastanci su se zbog epidemioloških mjera u borbi protiv pandemija koronavirusa, održavali odvojeno, u manjim skupinama. Jedni su od slanoga tijesta oblikovala razne oblike i ispekli ih, a drugi su ih bojili, ukrašavali i pakirali.

Djeca su se s velikim žarom i angažmanom uključila u pripreme, a vjernicima je nakon mise bilo ponuđeno da njihove rukotvorine kupe i tako svojim prilogom pomognu misije Družbe Kćeri Milosrđa Trećega samostanskoga reda sv. Franje na Kubi.

Naime, sestre Družbe Kćeri Milosrđa od kolovoza 2014. godine žive u Jaimanitasu, siromašnom predgrađu Havane, gdje djeluju kao misionarke. Ostvaruju to u dvije župe kao vjeroučiteljice, posjećuju starce i bolesnike po obiteljima i rade s mladima. Pozivaju ih na misu, a djecu i odrasle pripremaju na sakramente i poučavaju ih u vjerskom životu. Za njih prikupljaju pomoć u odjeći i hrani koju im daju na susretima ili pri posjetu u njihovim kućama. Tako će i ova pomoć prikupljena u Blatu biti njima upućena.

s. M. Juliana Beretić

Misijska Blato 01