Policijska kapelanija "Sv. Vlaho" proslavila dan svog nebeskog zaštitnika

Misnim slavljem u prekrasnom klaustru župne crkve sv. Vlaha u Pridvorju u petak, 5. veljače, proslavljena je dan Policijske kapelanije „Sveti Vlaho“.

Pridržavajući se svih propisanih epidemioloških mjera, na svečanoj misi sudjelovali su policijski službenici i djelatnici Policijske uprave dubrovačko-neretvanske predvođeni načelnikom Ivanom Pavličevićem i njegovim zamjenikom Mirom Bajom.

Uz domaćina, policijskog kapelana fra Iva Kramara, misu je predvodio vlč. Ozren  Bizek,  policijski kapelan Policijske kapelanije koprivničko-križevačke.

U nadahnutim riječima propovijedi vlč. Bizek je istaknuo težak život svetaca, pa i svetog Vlaha, koji nas uče, da kada se u svakodnevnom životu susretnemo s nedaćama, moramo zadržati vjeru u Boga i voditi se činjenicom da dobro uvijek pobjeđuje zlo. Važno je nastojati činiti i misliti dobro sebi i drugima, kako nas i sama vjera i Isus Krist uče, koliko god to ponekad bilo teško, jer dobro se dobrim vraća

PU dubrovačko-neretvanska

PU 01