Proslavljen blagdan sv. Nedjelje u Buićima

U župi Velike Gospe u Postranju, točnije u mjestu Buići, u nedjelju 29. srpnja svečano je proslavljen blagdan sv. Nedjelje. Blagdan je to kojeg vjernici i hodočasnici iz Župe dubrovačke s velikim poštovanjem slave uvijek na nedjelju nakon blagdana Sv. Ane. Razlog više za svečanost, u ovoj prošle godine potpuno obnovljenoj kapeli, bio je u povratku s restauracije oltarne slike Presvetoga Trojstva koju je restaurirao prof. Denis Vokić. Uz obnovljenu sliku postavljena je i oltarna ploča s križem i motivom hrvatskog pletera, te je izrađena mala kamena špilja. Nakon blagoslova slike, kamene ploče i špilje, župnik don Robert Ćibarić posebnu zahvalnost izrazio je obitelji Nikole Lale, koja se s vidljivom ljubavlju i vjerom brine oko kapelice i župne crkve.