Oproštaj od župnika don Iva Đanovića

Župljani župe Svetog Vida u Trstenom u nedjelju, 19. kolovoza na 20. nedjelju kroz godinu tijekom misnog slavlja oprostili su se od svoga župnika don Iva Đanovića koji je punih 19 godina bio župnik u njihovoj župi. Euharistijsko slavlje predvodio je župnik na oproštaju don Ivo Đanović koji odlazi ne samo iz župe nego i u mirovinu, uz koncelebraciju mons. Ivana Šimića, kancelara Dubrovačke biskupije i novoimenovanog župnika ove župe te don Boža Goluže, svećenika Mostarsko-duvanjske biskupije. Don Ivo se u prigodnoj propovijedi prisjetio svog dolaska u Trsteno kao i niza događaja iz svoje dugogodišnje službe u župi Svetog Vida. Posebno je naglasio zabrinutost što je održao puno više sprovoda nego krštenja. Pozvao je sve da se ugledaju na njegovog predhodnika blažene uspomene don Danka Lepeša, zatim svećenika i bogoslova žrtava komunističkih zločina don Luka Grkovića i Metilda Trojanovića. Također je zahvalio svim župljanima koji su mu pomagali tijekom njegovog službovanja i zamolio za oprost ako je bilo ikakvih njegovih propusta. Na kraju mise u ime župljana pozdravio ga je kap. Miho Trojanović, ovogodišnji festanjul feste Sv. Vlaha u Dubrovniku, a prigodni poklon uručio mu je ministrant Ivo Bošković. Nakon euharistijskog slavlja slijedio je prigodni tratamenat za oproštaj od starog i doček novog župnika.