Novu školsku godinu Klasična gimnazija počela misom u crkvi sv. Ignacija

Misom u crkvi sv. Ignacija u Dubrovniku u ponedjeljak, 6. rujna učenici i učenice, profesori i profesorice Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića započeli su novu školsku godinu. Euharistijsko slavlje predvodio je delegat s ovlastima generalnog vikara don Hrvoje Katušić uz koncelebraciju ravnatelja škole don Josipa Leba.

Potaknut evanđeoskim ulomkom koji je govorio o tome kako Isus dolazi u subotu u sinagogu i pred očima farizeja i pismoznanaca liječi čovjeka sa usahlom rukom (Lk 6, 6-11) vikar Katušić je naglasio kako Isus u središte stavlja čovjeka s njegovim potrebama. Poželio je svima okupljenima da se i oni po Isusovom primjeru u svojoj situaciji trude činiti isto odnosno da ravnatelj škole u središte stavlja osobe profesora i nastavnog osoblja, profesori i nastavno osoblje učenike, učenici jedni druge i tako neprestano kako bi Kristova ljubav zaživjela među njima.

Ravnatelj Lebo je pozdravio sve učenike, nastavnike i nastavno osoblje, prenio im pozdrave i blagoslov apostolskog upravitelja Dubrovačke biskupije mons. Mate Uzinića te im poželio blagoslovljenu novu školsku godinu.

Pjevanje na misi animirali su učenici škole.

A.T.

Fotografije: Biskupijska klasična gimnazija