NAJAVA 16. 10. – Otvaranje sinode „Za sinodalnu Crkvu: zajedništvo, sudjelovanje i poslanje“ u Dubrovniku

Papa Franjo će u nedjelju 10. listopada službeno u Vatikanu, u bazilici sv. Petra, otvoriti sinodu o sinodalnosti za cijelu Katoličku Crkvu. Misu koja počinje u 10 sati izravno će prenositi vatikanski mediji i moći će se pratiti na internetu.

Dan ranije, 9. listopada, u novoj dvorani sinode bit će održani pripremni susret s trenucima promišljanja, koji će se sastojati od plenarnog dijela i zatim rada po jezičnim grupama. Ovaj program počinje u 9 sati. Plenarni dio subotnjeg susreta na kojem sudjeluje papa Franjo vatikanski mediji će također izravno prenositi.

Otvaranje sinode po biskupijama bit će tjedan nakon toga.

* * *

U Dubrovniku će otvaranje Sinode o sinodalnosti za Dubrovačku biskupiju biti u subotu 16. listopada. Sinodu će sipred katedrale Gospe Velike otvoriti apostolski upravitelj Dubrovačke biskupije riječki nadbiskup koadjutor mons. Mate Uzinić.

U 10 sati počinje pripremni molitveno-katehetski program, a u 11 sati misno slavlje otvaranja sinode.

Program otvaranja izravno će se prenositi na internetskim kanalima Dubrovačke biskupije te na Dubrovačkoj televiziji.

* * *

Kako bi se što bolje pripremili za sinodu, osobito na biskupijskoj razini, u srijedu 13. listopada u zgradi sjemeništa u Dubrovniku održat će se susret svećenika koji djeluju u pastoralu Dubrovačke biskupije.

* * *

Više o samoj sinodi kao i dokumente prevedene na hrvatski jezik može se pronaći na stranici: https://sinoda.hbk.hr/