Gruški župni zborovi pjesmom svojim župljanima čestitali Božić

Tradicionalni Božićni koncert zborova župe Svetog Križa u Gružu u Dubrovniku održan je u nedjelju, 26. prosinca u klaustru dominikanskog samostana.

Ovim koncertom dječji i mješoviti zbor pod vodstvom prof. Marije Brčić željeli su svojim župljanima čestitati Božić i razveseliti ih pjesmom u božićne dane. Na početku susreta uime zborova sve je pozdravio Josip Mikulić.

Oba zbora izvela su nekoliko božićnih pjesama. Izvedbu pjesme „Zvijezda“ na violini je pratila prof. Anis Končić, a susret je završilo pjesmom „Svim na zemlji“. Meditativne tekstove između pjesama čitala je Maja Vodopić.

Okupljenim pjevačima i župljanima obratio se i župnik fr. Mihovil Žuljević Mikas zahvalivši im na svemu što čine kako bi liturgija u župi bila ljepša i svečanija te im čestitao Božić.

A.T.

21 gruz konc 01